Dla wędkarzy - Dwie podkowy. Miejsce dla miłośników ryb i wędkarstwa

Rzeka Rega, jezioro Resko, wędkowanie nad morzem

  • dostęp do trzech różnych źródeł wodnych (morze, jezioro i rzeka),
  • czysty i doceniany przez wielu region Polski,
  • doskonałe warunki dla amatorów i profesjonalistów,
  • wymiana doświadczeń (w sezonie duże zainteresowanie wędkarstwem),
  • infrastruktura do obróbki ryb.

Rega – srebrna Królowa

Dolna Rega zawsze była piękna inaczej – jak VW garbus lub równina mazowiecka. System pomp kanałów i obwałowań stworzony jeszcze „za Niemca” a mający zapewnić bezpieczeństwo Trzebiatowa i Mrzeżyna oraz prawidłowe nawodnienie reskich łąk, brzegi porośnięte trzcinami i długie prostki z leniwą wodą rozpędzaną na wymodelowanych przez człowieka zakrętach, tworzą krajobraz monotonny ale na swój sposób wciągający i kojący dla wędkarzy zmęczonych nadmiarem miejskich doznań.
Dolina dolnej Regi jest płaska jak jezioro a jedyne urozmaicenie to wijąca się wstążka obwałowanej rzeki, widoczne z wielu kilometrów budyneczki poniemieckich pomp i pojedyncze wyspy krzewów. Krajobraz ten, okraszony tysiącami ptaków zlatujących wiosną na reskie mokradła, oraz specyficzny unoszący się nad doliną torfowo bagienny zapach i z rzadka cichnący wiatr, bezkarnie hulający po kilkudziesięciu kilometrach kwadratowych otwartej przestrzeni, sprawiają, że łowienie nad dolną Regą, a zwłaszcza wielodniowe łowienie, wprowadza wędkarzy w stan nirwany w której ryby są już tylko dodatkiem. Ale ryby tu są i w odróżnieniu od innych rzek trociowych, tylko w Redze już od początku sezonu jest realna szansa na srebrną troć. I dlatego, choć znam i lubię wszystkie nasze rzeki trociowe to od lat zimowe ferie spędzam w Dwóch Podkowach, które doskonale wpisują się w trociowy klimat.
Znajdziecie tu dobre warunki na wędkarski urlop, uroczą gospodynię i trociową piwnicę z surowej cegły w której przy kominku można ogrzać się, wysuszyć cały mandżur po trociowej dniówce a w towarzystwie dobrych wędkarzy pogawędzić o rybach. Każdy trociarz poczuje się tu lepiej niż w domu. Szczerze polecam.
Marek Szymański

START JUŻ OD 40 PLN / NOCRAJ DLA WĘDKARZY

Rzeka – jezioro – morze. Wszystko w jednym miejscu

  • wsparcie w zorganizowaniu wyjazdu grupowego,
  • infrastruktura dla wędkarzy,
  • dostępna kuchnia, palenisko, murowany grill,
  • środowisko wędkarskie – wymiana doświadczeń.

Ceny w sezonie wędkarskim

Sezon niski 24.06 – 30.06, 21.08 – 31.08 Sezon wysoki 01.07 – 20.08 Poza sezonem powyżej 3 dób
Pokój 2 osobowy z łazienką 110 zł 120 zł 80 zł
Pokój 3 osobowy z łazienką 135 zł 150 zł 120 zł
Pokój 4 osobowy z łazienką 160 zł 180 zł 160 zł
Apartament 2 pokojowy 5 osobowy 210 zł 230 zł 200 zł